LMK042B7151KC-W
LMK042B7151KC-W
Part Number :
LMK042B7151KC-W
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
CAP CER 150PF 10V X7R 01005
Datasheet :
LMK042B7151KC-W.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
LMK042B7151KC-W
Comments
    LMK042B7151KC-W Specifications
    Package/Case:
    01005 (0402 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    M
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    150 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    10V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    SMPS Filtering
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.009 (0.22mm)