LMCI1005-3N3ST
LMCI1005-3N3ST
Part Number :
LMCI1005-3N3ST
Manufacturer :
Venkel
Description :
FIXED IND 3.3NH 300MA 200MOHM SM
Datasheet :
LMCI1005-3N3ST.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
LMCI1005-3N3ST
Comments
    LMCI1005-3N3ST Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    LMCI
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Ceramic
    Inductance:
    3.3 nH
    Tolerance:
    ±0.3nH
    CurrentRating(Amps):
    300 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    200mOhm
    Q@Freq:
    8 @ 100MHz
    Frequency-SelfResonant:
    6GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 MHz