LM2673S-12
LM2673S-12
Part Number :
LM2673S-12
Description :
IC REG BUCK 12V 3A TO263-7
Datasheet :
LM2673S-12.pdf
Delivery Services :
LM2673S-12
Comments
    LM2673S-12 Specifications
    Packaging:
    Bulk,Tube
    Voltage-Input(Min):
    8V
    Voltage-Input(Max):
    40V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    12V
    Voltage-Output(Max):
    Current-Output:
    3A
    Frequency-Switching:
    260kHz
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C (TJ)