LM2575HVS-15
LM2575HVS-15
Part Number :
LM2575HVS-15
Description :
IC REG BUCK 15V 1A TO263-5
Datasheet :
LM2575HVS-15.pdf
Category :
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
535
Delivery Services :
LM2575HVS-15
Comments
    LM2575HVS-15 Specifications
    Packaging:
    Tube,Tube
    Voltage-Input(Min):
    4V
    Voltage-Input(Max):
    60V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    15V
    Voltage-Output(Max):
    Current-Output:
    1A
    Frequency-Switching:
    52kHz
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C (TJ)