LLQCA251818T331M
LLQCA251818T331M
Part Number :
LLQCA251818T331M
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 330UH 65MA 12.3OHM SMD
Datasheet :
LLQCA251818T331M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
LLQCA251818T331M
Comments
    LLQCA251818T331M Specifications
    Package/Case:
    1007 (2518 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    LLQC
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    330 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    65 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    12.3Ohm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    4.5MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    796 kHz