LLQBA321818T3R3M
LLQBA321818T3R3M
Part Number :
LLQBA321818T3R3M
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 3.3UH 560MA 110MOHM SM
Datasheet :
LLQBA321818T3R3M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
LLQBA321818T3R3M
Comments
    LLQBA321818T3R3M Specifications
    Package/Case:
    1207 (3218 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    LLQB
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    3.3 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    560 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    110mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    54MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.96 MHz