LHLP10NB470MB
LHLP10NB470MB
Part Number :
LHLP10NB470MB
Description :
FIXED IND 47UH 1.3A 150 MOHM TH
Datasheet :
LHLP10NB470MB.pdf
Delivery Services :
LHLP10NB470MB
Comments
    LHLP10NB470MB Specifications
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    LH, LP Type
    Inductance:
    47 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.3 A
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    150mOhm Max
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.52 MHz