LHLC08NB272J
LHLC08NB272J
Part Number :
LHLC08NB272J
Description :
FIXED IND 2.7MH 210MA 7.5 OHM TH
Datasheet :
LHLC08NB272J.pdf
Delivery Services :
LHLC08NB272J
Comments
    LHLC08NB272J Specifications
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    LH, LC Type
    Inductance:
    2.7 mH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    210 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    7.5Ohm Max
    Q@Freq:
    55 @ 252kHz
    Frequency-SelfResonant:
    1MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    252 kHz