LHL13TB472JS
LHL13TB472JS
Part Number :
LHL13TB472JS
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 4.7MH 280MA 4.7 OHM TH
Datasheet :
LHL13TB472JS.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
LHL13TB472JS
Comments
    LHL13TB472JS Specifications
    Package/Case:
    Radial, Vertical Cylinder
    Packaging:
    Tape & Box (TB)
    Series:
    LH, L Type
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    4.7 mH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    280 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    4.7Ohm Max
    Q@Freq:
    40 @ 252kHz
    Frequency-SelfResonant:
    430kHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    252 kHz