LBC2518T680K
LBC2518T680K
Part Number :
LBC2518T680K
Description :
FIXED IND 68UH 140MA 2.8 OHM SMD
Datasheet :
LBC2518T680K.pdf
Delivery Services :
LBC2518T680K
Comments
    LBC2518T680K Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    68 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    140 mA
    DCResistance(DCR):
    2.8Ohm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    9.5MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.52 MHz