LBC2518T151M
LBC2518T151M
Part Number :
LBC2518T151M
Description :
FIXED IND 150UH 95MA 6.1 OHM SMD
Datasheet :
LBC2518T151M.pdf
Delivery Services :
LBC2518T151M
Comments
    LBC2518T151M Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    150 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    95 mA
    DCResistance(DCR):
    6.1Ohm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    7MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    796 kHz