LBC2518T150M
LBC2518T150M
Part Number :
LBC2518T150M
Description :
FIXED IND 15UH 285MA 650MOHM SMD
Datasheet :
LBC2518T150M.pdf
Delivery Services :
LBC2518T150M
Comments
    LBC2518T150M Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    15 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    285 mA
    DCResistance(DCR):
    650mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    23MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.52 MHz