LBC2518T150K
LBC2518T150K
Part Number :
LBC2518T150K
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 15UH 285MA 650MOHM SMD
Datasheet :
LBC2518T150K.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
LBC2518T150K
Comments
    LBC2518T150K Specifications
    Package/Case:
    1007 (2518 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    LB, C Type
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    15 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    285 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    650mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    23MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.52 MHz