LB3218T681M
LB3218T681M
Part Number :
LB3218T681M
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 680UH 45MA 17 OHM SMD
Datasheet :
LB3218T681M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
LB3218T681M
Comments
    LB3218T681M Specifications
    Package/Case:
    1207 (3218 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    LB
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    680 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    45 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    17Ohm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    3MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    252 kHz