L1007C6R8MDWST
L1007C6R8MDWST
Part Number :
L1007C6R8MDWST
Description :
L1007C6R8MDWST
Datasheet :
L1007C6R8MDWST.pdf
Delivery Services :
L1007C6R8MDWST
Comments
    L1007C6R8MDWST Specifications
    Inductance:
    6.8 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    930 mA
    Current-Saturation(Isat):
    270mA
    DCResistance(DCR):
    150mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    38MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.96 MHz