L1007C331MDWST
L1007C331MDWST
Part Number :
L1007C331MDWST
Manufacturer :
KEMET
Description :
L1007C331MDWST
Datasheet :
L1007C331MDWST.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
L1007C331MDWST
Comments
    L1007C331MDWST Specifications
    Package/Case:
    1007 (2518 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    L-DWS
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    330 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    140 mA
    Current-Saturation(Isat):
    40mA
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    7Ohm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    4.5MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    796 kHz