L1007C2R2MDWST
L1007C2R2MDWST
Part Number :
L1007C2R2MDWST
Description :
L1007C2R2MDWST
Datasheet :
L1007C2R2MDWST.pdf
Delivery Services :
L1007C2R2MDWST
Comments
    L1007C2R2MDWST Specifications
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.3 A
    Current-Saturation(Isat):
    510mA
    DCResistance(DCR):
    90mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    68MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.96 MHz