L1007C1R0MDWST
L1007C1R0MDWST
Part Number :
L1007C1R0MDWST
Description :
L1007C1R0MDWST
Datasheet :
L1007C1R0MDWST.pdf
Delivery Services :
L1007C1R0MDWST
Comments
    L1007C1R0MDWST Specifications
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.2A
    DCResistance(DCR):
    60mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    100MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.96 MHz