L1007C102MDWST
L1007C102MDWST
Part Number :
L1007C102MDWST
Description :
L1007C102MDWST
Datasheet :
L1007C102MDWST.pdf
Delivery Services :
L1007C102MDWST
Comments
    L1007C102MDWST Specifications
    Inductance:
    1 mH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    75 mA
    Current-Saturation(Isat):
    25mA
    DCResistance(DCR):
    24Ohm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    2.4MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    252 kHz