L1007C101MDWST
L1007C101MDWST
Part Number :
L1007C101MDWST
Description :
L1007C101MDWST
Datasheet :
L1007C101MDWST.pdf
Delivery Services :
L1007C101MDWST
Comments
    L1007C101MDWST Specifications
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    260 mA
    Current-Saturation(Isat):
    60mA
    DCResistance(DCR):
    2.1Ohm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    9MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    796 kHz