L1007C100MDWST
L1007C100MDWST
Part Number :
L1007C100MDWST
Description :
L1007C100MDWST
Datasheet :
L1007C100MDWST.pdf
Delivery Services :
L1007C100MDWST
Comments
    L1007C100MDWST Specifications
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    820 mA
    Current-Saturation(Isat):
    250mA
    DCResistance(DCR):
    250mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    30MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.52 MHz