L1007C100KDWST
L1007C100KDWST
Part Number :
L1007C100KDWST
Manufacturer :
KEMET
Description :
L1007C100KDWST
Datasheet :
L1007C100KDWST.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
L1007C100KDWST
Comments
    L1007C100KDWST Specifications
    Package/Case:
    1007 (2518 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    L-DWS
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    820 mA
    Current-Saturation(Isat):
    250mA
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    250mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    30MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.52 MHz