L0806C1R5MPWST
L0806C1R5MPWST
Part Number :
L0806C1R5MPWST
Description :
L0806C1R5MPWST
Datasheet :
L0806C1R5MPWST.pdf
Delivery Services :
L0806C1R5MPWST
Comments
    L0806C1R5MPWST Specifications
    Inductance:
    1.5 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    350 mA
    DCResistance(DCR):
    110mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    80MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.96 MHz