L0806C1R0MPWST
L0806C1R0MPWST
Part Number :
L0806C1R0MPWST
Description :
L0806C1R0MPWST
Datasheet :
L0806C1R0MPWST.pdf
Delivery Services :
L0806C1R0MPWST
Comments
    L0806C1R0MPWST Specifications
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    455 mA
    DCResistance(DCR):
    90mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    100MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.96 MHz