L0805C101KPWST
L0805C101KPWST
Part Number :
L0805C101KPWST
Manufacturer :
KEMET
Description :
L0805C101KPWST
Datasheet :
L0805C101KPWST.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
L0805C101KPWST
Comments
    L0805C101KPWST Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    L-PWS
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    30 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    7Ohm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    8MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    796 kHz