K472J20C0GF5TH5
K472J20C0GF5TH5
Part Number :
K472J20C0GF5TH5
Manufacturer :
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description :
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 RAD
Datasheet :
K472J20C0GF5TH5.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
K472J20C0GF5TH5
Comments
    K472J20C0GF5TH5 Specifications
    Package/Case:
    Radial
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    Mono-Kap™ K
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    4700 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Through Hole
    Size/Dimension:
    0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
    Height-Seated(Max):
    0.299 (7.60mm)
    Thickness(Max):
    LeadSpacing:
    0.197 (5.00mm)