K471K15C0GF53L2
K471K15C0GF53L2
Part Number :
K471K15C0GF53L2
Description :
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Datasheet :
K471K15C0GF53L2.pdf
Delivery Services :
K471K15C0GF53L2
Comments
    K471K15C0GF53L2 Specifications
    Packaging:
    Bulk
    Capacitance:
    470 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    50V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.157 L x 0.102 W (4.00mm x 2.60mm)
    Height-Seated(Max):
    0.220 (5.60mm)
    Thickness(Max):
    LeadSpacing:
    0.098 (2.50mm)