K331K15C0GF53H5
K331K15C0GF53H5
Part Number :
K331K15C0GF53H5
Description :
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Datasheet :
K331K15C0GF53H5.pdf
Delivery Services :
K331K15C0GF53H5
Comments
    K331K15C0GF53H5 Specifications
    Packaging:
    Bulk
    Capacitance:
    330 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    50V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.157 L x 0.102 W (4.00mm x 2.60mm)
    Height-Seated(Max):
    0.260 (6.60mm)
    Thickness(Max):
    LeadSpacing:
    0.197 (5.00mm)