K331J15C0GF53K2
K331J15C0GF53K2
Part Number :
K331J15C0GF53K2
Manufacturer :
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description :
CAP CER 330PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet :
K331J15C0GF53K2.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
K331J15C0GF53K2
Comments
    K331J15C0GF53K2 Specifications
    Package/Case:
    Radial
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    Mono-Kap™ K
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    330 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Through Hole
    Size/Dimension:
    0.157 L x 0.102 W (4.00mm x 2.60mm)
    Height-Seated(Max):
    0.295 (7.50mm)
    Thickness(Max):
    LeadSpacing:
    0.098 (2.50mm)