JCJ1048D15
JCJ1048D15
Part Number :
JCJ1048D15
Description :
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
Datasheet :
JCJ1048D15.pdf
Delivery Services :
JCJ1048D15
Comments
    JCJ1048D15 Specifications
    Series:
    JCJ (10W)
    Voltage-Input(Min):
    36V
    Voltage-Input(Max):
    75V
    Voltage-Output1:
    15V
    Voltage-Output2:
    -15V
    Current-Output(Max):
    333mA, 333mA
    Power(Watts):
    10 W
    Voltage-Isolation:
    1.5 kV
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 100°C
    Efficiency:
    87%
    Size/Dimension:
    1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)