JCJ1024D12
JCJ1024D12
Part Number :
JCJ1024D12
Description :
DC DC CONVERTER +/-12V 10W
Datasheet :
JCJ1024D12.pdf
Delivery Services :
JCJ1024D12
Comments
    JCJ1024D12 Specifications
    Series:
    JCJ (10W)
    Voltage-Input(Min):
    18V
    Voltage-Input(Max):
    36V
    Voltage-Output1:
    12V
    Voltage-Output2:
    -12V
    Current-Output(Max):
    416mA, 416mA
    Power(Watts):
    10 W
    Voltage-Isolation:
    1.5 kV
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 100°C
    Efficiency:
    88%
    Size/Dimension:
    1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)