ISU0205S12
ISU0205S12
Part Number :
ISU0205S12
Manufacturer :
XP Power
Description :
DC DC CONVERTER 12V 2W
Datasheet :
ISU0205S12.pdf
Category :
DC DC Converters
Delivery Services :
ISU0205S12
Comments
    ISU0205S12 Specifications
    Package/Case:
    14-SMD Module, 7 Leads
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    ISU02 (2W)
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Isolated Module
    NumberofOutputs:
    1
    Voltage-Input(Min):
    4.5V
    Voltage-Input(Max):
    12V
    Voltage-Output1:
    12V
    Voltage-Output2:
    Voltage-Output3:
    Voltage-Output4:
    Current-Output(Max):
    167mA
    Power(Watts):
    2 W
    Voltage-Isolation:
    1.5 kV
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    Remote On/Off, SCP
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 95°C (With Derating)
    Efficiency:
    80%
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.75 L x 0.59 W x 0.33 H (19.1mm x 15.0mm x 8.5mm)