ISC0324D12
ISC0324D12
Part Number :
ISC0324D12
Manufacturer :
XP Power
Description :
DC DC CONVERTER +/-12V 3W
Datasheet :
ISC0324D12.pdf
Category :
DC DC Converters
Delivery Services :
ISC0324D12
Comments
    ISC0324D12 Specifications
    Package/Case:
    16-SMD Module, 7 Leads
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    ISC03 (3W)
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Isolated Module
    NumberofOutputs:
    2
    Voltage-Input(Min):
    9V
    Voltage-Input(Max):
    36V
    Voltage-Output1:
    12V
    Voltage-Output2:
    -12V
    Voltage-Output3:
    Voltage-Output4:
    Current-Output(Max):
    125mA, 125mA
    Power(Watts):
    3 W
    Voltage-Isolation:
    1.5 kV
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 100°C
    Efficiency:
    80%
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.94 L x 0.54 W x 0.31 H (24.0mm x 13.7mm x 8.0mm)