IRF01BH1R0K
IRF01BH1R0K
Part Number :
IRF01BH1R0K
Manufacturer :
Vishay Dale
Description :
FIXED IND 1UH 815MA 150 MOHM TH
Datasheet :
IRF01BH1R0K.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
IRF01BH1R0K
Comments
    IRF01BH1R0K Specifications
    Package/Case:
    Axial
    Packaging:
    Series:
    IRF
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    815 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    150mOhm Max
    Q@Freq:
    50 @ 25MHz
    Frequency-SelfResonant:
    180MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    25 MHz