IM08BH332J
IM08BH332J
Part Number :
IM08BH332J
Description :
FIXED IND 3.3MH 58MA 38 OHM TH
Datasheet :
IM08BH332J.pdf
Delivery Services :
IM08BH332J
Comments
    IM08BH332J Specifications
    Series:
    IM
    Material-Core:
    Iron
    Inductance:
    3.3 mH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    58 mA
    DCResistance(DCR):
    38Ohm Max
    Q@Freq:
    70 @ 250kHz
    Frequency-SelfResonant:
    1.6MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    250 kHz