IM06RFCSBHR33J40
IM06RFCSBHR33J40
Part Number :
IM06RFCSBHR33J40
Description :
FIXED IND 330NH 2.5A 50 MOHM TH
Datasheet :
IM06RFCSBHR33J40.pdf
Delivery Services :
IM06RFCSBHR33J40
Comments
    IM06RFCSBHR33J40 Specifications
    Series:
    IM-6-RFCS-40
    Material-Core:
    Phenolic
    Inductance:
    330 nH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    2.5 A
    DCResistance(DCR):
    50mOhm Max
    Q@Freq:
    70 @ 40MHz
    Frequency-SelfResonant:
    352MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    40 MHz