ILSB0805ER2R2K
ILSB0805ER2R2K
Part Number :
ILSB0805ER2R2K
Manufacturer :
Vishay Dale
Description :
FIXED IND 2.2UH 30MA 650MOHM SMD
Datasheet :
ILSB0805ER2R2K.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
ILSB0805ER2R2K
Comments
    ILSB0805ER2R2K Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ILSB-0805
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    30 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    650mOhm Max
    Q@Freq:
    45 @ 10MHz
    Frequency-SelfResonant:
    58MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    10 MHz