ILC0402ER39NJ
ILC0402ER39NJ
Part Number :
ILC0402ER39NJ
Manufacturer :
Vishay Dale
Description :
FIXED IND 39NH 200MA 900MOHM SMD
Datasheet :
ILC0402ER39NJ.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
ILC0402ER39NJ
Comments
    ILC0402ER39NJ Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ILC-0402
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Ceramic
    Inductance:
    39 nH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    200 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    900mOhm Max
    Q@Freq:
    8 @ 100MHz
    Frequency-SelfResonant:
    1.2GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 MHz