HT-MM900AC-4F-EE-40M0000000
HT-MM900AC-4F-EE-40M0000000
Part Number :
HT-MM900AC-4F-EE-40M0000000
Manufacturer :
Microchip Technology
Description :
HT-MM900AC-4F-EE-40M0000000
Datasheet :
HT-MM900AC-4F-EE-40M0000000.pdf
Category :
Oscillators
Delivery Services :
HT-MM900AC-4F-EE-40M0000000
Comments
    HT-MM900AC-4F-EE-40M0000000 Specifications
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    BaseResonator:
    Crystal
    Type:
    TCXO
    Frequency:
    40 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    CMOS
    Voltage-Supply:
    3.3V
    FrequencyStability:
    ±25ppm
    AbsolutePullRange(APR):
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    SpreadSpectrumBandwidth:
    Current-Supply(Max):
    5mA
    Ratings:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)