HMK107B7332KAHT
HMK107B7332KAHT
Part Number :
HMK107B7332KAHT
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603
Datasheet :
HMK107B7332KAHT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
HMK107B7332KAHT
Comments
    HMK107B7332KAHT Specifications
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    M
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    3300 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive, SMPS Filtering
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.035 (0.90mm)