HMJ212BB7103MGHT
HMJ212BB7103MGHT
Part Number :
HMJ212BB7103MGHT
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Datasheet :
HMJ212BB7103MGHT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
HMJ212BB7103MGHT
Comments
    HMJ212BB7103MGHT Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    M
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Soft Termination
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive, Boardflex Sensitive
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.057 (1.45mm)