HH18N102G500CT
HH18N102G500CT
Part Number :
HH18N102G500CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 1000PF 50V NPO 0603
Datasheet :
HH18N102G500CT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
HH18N102G500CT
Comments
    HH18N102G500CT Specifications
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    HH
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    1000 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
    Ratings:
    Applications:
    RF, Microwave, High Frequency
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.034 (0.87mm)