HCE681MBCDF0KR
HCE681MBCDF0KR
Part Number :
HCE681MBCDF0KR
Manufacturer :
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description :
CAP CER 680PF 3KV RADIAL
Datasheet :
HCE681MBCDF0KR.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
HCE681MBCDF0KR
Comments
    HCE681MBCDF0KR Specifications
    Package/Case:
    Radial, Disc
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    HCE
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    680 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    3000V (3kV)
    TemperatureCoefficient:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    Features:
    High Voltage
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Through Hole
    Size/Dimension:
    0.315 Dia (8.00mm)
    Height-Seated(Max):
    0.433 (11.00mm)
    Thickness(Max):
    LeadSpacing:
    0.394 (10.00mm)