HAX682MBACF0KR
HAX682MBACF0KR
Part Number :
HAX682MBACF0KR
Description :
CAP CER 6800PF 1KV RADIAL
Datasheet :
HAX682MBACF0KR.pdf
Delivery Services :
HAX682MBACF0KR
Comments
    HAX682MBACF0KR Specifications
    Capacitance:
    6800 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    1000V (1kV)
    TemperatureCoefficient:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size/Dimension:
    0.512 Dia (13.00mm)
    Height-Seated(Max):
    0.630 (16.00mm)
    Thickness(Max):
    LeadSpacing:
    0.295 (7.50mm)