HAX103SBASFCKR
HAX103SBASFCKR
Part Number :
HAX103SBASFCKR
Description :
CAP CER 10000PF 1KV RADIAL
Datasheet :
HAX103SBASFCKR.pdf
Delivery Services :
HAX103SBASFCKR
Comments
    HAX103SBASFCKR Specifications
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    -20%, +50%
    Voltage-Rated:
    1000V (1kV)
    TemperatureCoefficient:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size/Dimension:
    0.512 Dia (13.00mm)
    Height-Seated(Max):
    0.630 (16.00mm)
    Thickness(Max):
    LeadSpacing:
    0.295 (7.50mm)