HAX103MBACF0KR
HAX103MBACF0KR
Part Number :
HAX103MBACF0KR
Manufacturer :
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description :
CAP CER 10000PF 1KV RADIAL
Datasheet :
HAX103MBACF0KR.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
HAX103MBACF0KR
Comments
    HAX103MBACF0KR Specifications
    Package/Case:
    Radial, Disc
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    HAX
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    1000V (1kV)
    TemperatureCoefficient:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    Features:
    High Voltage
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Through Hole
    Size/Dimension:
    0.512 Dia (13.00mm)
    Height-Seated(Max):
    0.630 (16.00mm)
    Thickness(Max):
    LeadSpacing:
    0.295 (7.50mm)