GLF2012T470K
GLF2012T470K
Part Number :
GLF2012T470K
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
FIXED IND 47UH 170MA 1.7 OHM SMD
Datasheet :
GLF2012T470K.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
GLF2012T470K
Comments
    GLF2012T470K Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    GLF
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    47 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    170 mA
    Current-Saturation(Isat):
    50mA
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    1.7Ohm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -20°C ~ 105°C