GJM0225C1E7R2DB01L
GJM0225C1E7R2DB01L
Part Number :
GJM0225C1E7R2DB01L
Description :
CAP CER 7.2PF 25V NP0 01005
Datasheet :
GJM0225C1E7R2DB01L.pdf
Delivery Services :
GJM0225C1E7R2DB01L
Comments
    GJM0225C1E7R2DB01L Specifications
    Capacitance:
    7.2 pF
    Tolerance:
    ±0.5pF
    Voltage-Rated:
    25V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.009 (0.22mm)