GJM0225C1E5R2DB01L
GJM0225C1E5R2DB01L
Part Number :
GJM0225C1E5R2DB01L
Manufacturer :
Murata Electronics
Description :
CAP CER 5.2PF 25V NP0 01005
Datasheet :
GJM0225C1E5R2DB01L.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
GJM0225C1E5R2DB01L
Comments
    GJM0225C1E5R2DB01L Specifications
    Package/Case:
    01005 (0402 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    GJM
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    5.2 pF
    Tolerance:
    ±0.5pF
    Voltage-Rated:
    25V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Q, Low Loss
    Ratings:
    Applications:
    RF, Microwave, High Frequency
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.009 (0.22mm)