FSK-22A-20
FSK-22A-20
Part Number :
FSK-22A-20
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Description :
CABLE FLXSTRP 20POS 2.54MM 2
Datasheet :
FSK-22A-20.pdf
Category :
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Delivery Services :
FSK-22A-20
Comments
    FSK-22A-20 Specifications
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    CableType:
    Flexstrip
    NumberofConductors:
    20
    Pitch:
    0.100 (2.54mm)
    Length:
    2.000 (50.80mm)
    Length-ExposedEnds:
    0.125 (3.18mm)